تعمیر شارژر لپ تاپ لنوو در کرج

تعمیر شارژر لپ تاپ لنوو در کرج

یکی از مشکلات متداول شارژر لپ تاپ داغ شدن آن است. گاهی اوقات یکی از قطعات شارژر (ترانزیستور قدرت و یا آی سی ریگولاتور) که جریان شارژ باتری از آن عبور می‌کند، به قدری داغ می‌شود که حرارتش باعث ذوب شدن لحیم پایه‌هایش می‌شود و موجب میشود که شارژر لپ تاپ لنوو درست کار نکند. برای تعمیر شارژر لپ تاپ لنوو، نمایندگی رسمی لنوو در کرج به راحتی مشکل را حل می کند.

تعمیر شارژر لپ تاپ لنوو در کرج

 

تعمیر شارژر لپ تاپ و مراحل بر طرف کردن مشکل شارژر لپ تاپ

باز کردن قاب شارژر

شارژر لپتاپ لنوو پِرِسی است. یعنی پیچی برای باز کردن ندارد و باید قاب آن شکسته شود تا بتوانید به مدارات داخلی‌ دسترسی پیدا کنید. در این مرحله با استفاده از پیچ‌گوشتی و انبر دست، قاب را به گونه‌ای که از شیار باریکی که دورش دیده می‌شود (و محل پِرِس شدن قاب است) شکسته و باز می‌کنیم. این کار به دقت انجام می شود و ظاهر شارژرتان حفظ خواهد شد.

جدا کردن لایه‌های محافظ دور مدارات

دور مدارات شارژر یک لایه‌ی عایق پلاستیکی و یک قاب فلزی قرار دارد. قاب فلزی فقط از یک نقطه‌ی کوچک به مدار لحیم شده است که به راحتی می‌توان آنرا با هویه و قلع‌کش جدا کرد. لایه‌ی عایق هم با مقدار زیادی چسب به مدار چسبیده است که البته چسب محکمی نیست و می‌توان با کمی دقت این لایه را سالم جدا کرد.

رفع نقص مدار

حالا باید قطعه‌ی مشکل‌ساز را پیدا کرده و لحیم پایه‌هایش را با هویه محکم کرد. البته بهتر است کمی لحیم اضافه هم به پایه‌ها اضافه شود. ممکن است از عود کردنش جلوگیری کند.

آزمایش

قبل از اینکه همه‌چیز را به وضعیت سابق برگردانیم، اول شارژر را آزمایش میکنیم تا مطمئن شوید که کار موفقیت‌آمیز بوده است. یکی دیگر از مشکلات شایع شارژر لپ تاپ کهنه و پوسیده شدن سیم شارژر است. شارژر لپ تاپ یکی از وسایلی است که استهلاک زیادی دارد. اگر زیاد اهل استفاده از لپ تاپ باشید، باید شارژر را مدام با خودتان جابه جا کنید.

این جابه جایی‌های مکرر و البته پیچیدن و باز کردن مرتب سیم شارژر، استهلاک شارژر را به شدت افزایش می‌دهد. اولین چیزی که در شارژر کهنه و پوسیده می‌شود، سیم آن است. اگر جلوی یک پوسیدگی و یا شکاف کوچک در سیم شارژر را نگیرید، سیم شارژر کلاً قطع می‌شود و دیگر نمی‌توانید از آن استفاده کنید.

تعمیر شارژ لپ تاپ لنوو

خدمات واحد تعمیر شارژر لپ تاپ لنوو در کرج

1 . تست افت ولتاژ لپ تاپ
2 . تست تغذیه قطعات لپ تاپ
3 . تعمیرات پاور لپ تاپ
3 . حل مشکل روشن و خاموش شدن لپ تاپ
4 . رفع مشکل خاموش شدن موبایل
5 . برطرف کردن مشکل دیرشارژ شدن لپ تاپ
6 . رفع مشکلات مربوط به سوکت شارژر لپ تاپ
7 . رفع مشکل لپ تاپ هایی که شارژ نگه نمی دارند
8 . تعمیرات لپ تاپ هایی که شارژ باتریشان زود خالی می شود و ….
9 . تعمیر شارژر لپ تاپ و دیگر واحدهای مرکز تخصصی تعمیر لپ تاپ                                                                            10 . رفع اشکال عدم شناسایی باتری توسط دستگاه
11 . رفع مشکل شارژ نشدن دستگاه
12 . تعمیر سیم شارژر لپ تاپ
13 . عیب یابی آداپتور
14 . رفع عیوب مرتبط با مدار شارژر لپ تاپ
15 . تعمیر و یا تعویض کابل شارژر لپ تاپ
16 . رفع مشکل پوسیدگی کابل شارژر لپ تاپ
17 . انجام عیب یابی تخصصی شارژر لپ تاپ
18 . ارائه برترین ترفندها مرتبط با تعمیر و نگهداری شارژر لپ تاپ

تعمیر شارژر لپ تاپ لنوو

 

 خدمات نمایندگی رسمی لنوو در کرج

نمایندگی رسمی لنوو در کرج ، اصلی ترین مرکز ارائه دهنده خدمات مربوط به فروش و تعمیر محصولات این شرکت به کاربران محسوب می گردد. در هر یک از بخش های این مرکز، کارشناسانی فعالیت می کنند که از سالها تجربه در حوزه کاری خود برخوردار بوده و می توانند خدمات تخصصی را به شما عزیزان ارائه دهند.

تلاش همکاران ما در این مجموعه این است که نیازهای شما عزیزان در حوزه های فروش و تعمیر انواع لپ تاپ، موبایل، تبلت، آل این وان، تجهیزات کامپیوتر، پروژکتور و … لنوو را به نحو احسن برطرف کنند. ارائه مشاوره های تخصصی فروش و تعمیرات، ارائه گارانتی معتبر خدمات، ارائه خدمات پس از فروش و مواردی از این دست، از جمله مصادیق مشتری مداری به عنوان هدف اصلی نمایندگی lenovo به شمار می روند.

 

 

 

Leave a Comment